^ Na górę
  
  
  

O nas

NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE I ŻŁOBEK NIEZAPOMINAJKA

Przedszkole i żłobek zlokalizowane są w centralnej części miejscowości. Świadczy swoje usługi dla dzieci od 6 miesiąca życia.

Przedszkole mieści się w jednopiętrowym budynku mieszkalnym zaadaptowanym do tego celu. Dysponuje ogrodem przedszkolnym, który w krótce będzie  wyposażony w urządzenia do zabaw. Przedszkole i jego otoczenie jest bezpieczne dla wychowanków.

Struktura organizacyjna jest dwuoddziałowa o 9 - godzinnym dniu pracy. Organami przedszkola są: Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców.

Stan techniczny i sanitarny budynku przedszkolnego odpowiada wymogom bezpieczeństwa i higieny oraz umożliwia przedszkolu jego funkcjonowanie i realizację celów statutowych. Przestrzeń jest właściwie zagospodarowana dla potrzeb dzieci.

Przedszkole jest estetyczne, wyposażone w sprzęt, zabawki i pomoce dydaktyczne odpowiadające standardom jakości. W budynku mieszczą się 3 sale zabaw i zajęć, biuro, kuchnia, szatnie, sanitariaty. Aranżacja sal (zabawki i pomoce znajdujące się w zasięgu wzroku i ręki dziecka, swobodny dostęp do książek, gier, materiałów plastycznych, wydzielone odpowiednie kąciki do różnorodnych zabaw) umożliwia dzieciom podejmowanie samorzutnych zabaw, rozwija ich aktywność i ułatwia realizację programów edukacyjnych.

W przedszkolu przy współpracy rodziców będą organizowane różne imprezy i uroczystości, takie jak: Pasowanie na Przedszkolaka, Andrzejki, Mikołajki, Wigilia, Jasełka, Bal karnawałowy, Dzień Babci i Dziadka,  Dzień Mamy i Taty, Festyn Rodzinny, Spotkanie Rodzinne, Pożegnanie starszaków.

Najważniejszym okresem w życiu nie są lata studiowania na wyższej uczelni, ale te najwcześniejsze, czyli okres od narodzenia do sześciu lat. Jest to czas, kiedy formuje się inteligencja człowieka i nie tylko ona, ale całość jego zdolności psychicznych – Maria Montessori

Copyright © 2021. Przedszkole Niezapominajka Pleszew. Rights Reserved.